Фільтраційні системи для водойм - гарантія чистої води.

ільки доглянута водойма може стати прикрасою саду. Щоб вода завжди залишалася прозорою, штучний ставок потрібно обладнати системою фільтрації.
Більшість ставкових фільтрів має два способи очищення: механічний і біологічний.
Механічне очищення ставкової води полягає в осіданні забруднень різного розміру на щітках та губах.
Біологічне очищення - це розкладання залишків органіки колоніями бактерій, які населяють спеціальний пористий вкладиш фільтра (часто спеціальні пластмасові кульки).
Фірма «Heissner» розробила системи очищення води, які забезпечують екологічний баланс Вашого ставка, гарантують чисту воду і досить прості в обслуговуванні.
Фільтрувальну систему для ставка необхідно підбирати в залежності від розміру ставка. Вода повинна проходити через фільтр кілька разів на добу.
При виборі ставкового фільтра необхідно також враховувати наявність риби в ставку і площа регенераційної зони ставка. Наявність риби в ставку вимагає збільшення фільтрувального обладнання на 50%, регенераційні зона, навпаки, дозволяє зменшити кількість фільтрувальних елементів.
Фільтраційні системи для ставка діляться на два види: напірні і гравітаційні (проточні).
Для фільтрації води в ставках до 15 000 л добре підходить НАПІРНИЙ ФІЛЬТР.
Основною відмінністю напірного фільтра від модульного є можливість подавати відфільтровану воду вище рівня знаходження фільтра.
Чисту воду, що виходить з фільтра, можна використовувати для створення маленького струмка, для функціонування ставкової фігури або каскадного фонтану.
Напірний фільтр має невеликі розміри і його можна закопати в ґрунт, тобто розмістити нижче рівня води.
Напірні фільтра, як правило, укомплектовані УФ-стерилізатором (УФ-лампою), який вбиває шкідливі паростки синьо-зелених водоростей
Приклад установки напірного фільтра:
Схема роботи напірного фільтра:
ПРОТОЧНИЙ ФІЛЬТР є зовнішнім фільтром.
Відфільтрована вода стікає з фільтра вільно вниз. Встановлюється такий фільтр, як правило, на березі ставка.
Схема установки проточного фільтра:
Конструкция проточного фіоьтра:
Проточні фільтра мають модульну або багатокамерну систему, яка дозволяє збільшувати обсяг фільтрування, за рахунок підключення додаткових елементів. Деякі проточні фільтри укомплектовані ультрафіолетовими лампами, але в більшості проточних фільтрів є тільки посадочне місце для УФ-лампи, яку треба купувати окремо.
Ультрафіолетові лампи (Уф-стерилізатори) борються з цвітінням води (синьо - зеленими водоростями), відбувається, коли співпадають два фактори: тепла погода і багато світла.
Стерилізатори можна вбудовувати в корпус фільтра перед очисними камерами фільтра або встановлювати окремо від фільтраційної системи. УФ -стерілізатори не можуть замінити фільтр. Вони тільки вбивають водорості, але не видаляють їх. Тому використання УФ - стерилізатори без наявності ставкового фільтра не ефективно.
Для того, щоб вода в штучній водоймі була завжди чистою та прозорою, необхідно встановлювати ставковий фільтр в комплекті з ультрафіолетовим стерилізатором води.
- Ставок біля будинку: оазис затишку та гармонії на вашій ділянціВи мрієте про власний куточок природи, наповнений тишею і красою? Ставок біля будинку — це ідеальне рішення для створення відокремленого простору, де можна відпочивати, насолоджуватися атмосферою та проводити час із близькими.Повна версія статті
- Чарівність плаваючого острівця з лотосами та жабкамиПлаваючі острівець з лотосами і жабками - це не просто елемент декору, але і спосіб перетворити ваш сад, надаючи йому унікальний стиль і атмосферу затишку. Створіть простір для відпочинку та медитації, де кожна деталь радуватиме око та заспокоюватиме душу.Повна версія статті