Поширені питання
Як вибрати фільтр для ставка?
Тільки доглянута водойма може стати прикрасою саду. Щоб вода завжди залишалася прозорою, штучний ставок потрібно обладнати системою фільтрації.
Більшість ставкових фільтрів має два способи очищення: механічний і біологічний.
Механічне очищення ставкової води полягає в осіданні забруднень різного розміру на щітках та губах.
Біологічне очищення - це розкладання залишків органіки колоніями бактерій, які населяють спеціальний пористий вкладиш фільтра (часто спеціальні пластмасові кульки).
Фірма «Heissner» розробила системи очищення води, які забезпечують екологічний баланс Вашого ставка, гарантують чисту воду і досить прості в обслуговуванні.
Фільтрувальну систему для ставка необхідно підбирати в залежності від розміру ставка. Вода повинна проходити через фільтр кілька разів на добу.
При виборі ставкового фільтра необхідно також враховувати наявність риби в ставку і площа регенераційної зони ставка. Наявність риби в ставку вимагає збільшення фільтрувального обладнання на 50%, регенераційні зона, навпаки, дозволяє зменшити кількість фільтрувальних елементів.Фільтраційні системи для ставка діляться на два види: напірні і гравітаційні (проточні).
Для фільтрації води в ставках до 15 000 л добре підходить НАПІРНИЙ ФІЛЬТР.
Основною відмінністю напірного фільтра від модульного є можливість подавати відфільтровану воду вище рівня знаходження фільтра.
Чисту воду, що виходить з фільтра, можна використовувати для створення маленького струмка, для функціонування ставкової фігури або каскадного фонтану.
Напірний фільтр має невеликі розміри і його можна закопати в ґрунт, тобто розмістити нижче рівня води.
Напірні фільтра, як правило, укомплектовані УФ-стерилізатором (УФ-лампою), який вбиває шкідливі паростки синьо-зелених водоростей.Приклад установки напірного фільтра:
Схема роботи напірного фільтра:
ПРОТОЧНИЙ ФІЛЬТР є зовнішнім фільтром.
Відфільтрована вода стікає з фільтра вільно вниз. Встановлюється такий фільтр, як правило, на березі ставка.
Схема установки проточного фільтра:
Конструкция проточного фіоьтра:
Проточні фільтра мають модульну або багатокамерну систему, яка дозволяє збільшувати обсяг фільтрування, за рахунок підключення додаткових елементів. Деякі проточні фільтри укомплектовані ультрафіолетовими лампами, але в більшості проточних фільтрів є тільки посадочне місце для УФ-лампи, яку треба купувати окремо.
Як вибрати насос для водоспаду ?
Розрахунок продуктивності насоса для струмків і водоспадів.
Створити водоспад з допомогою заглибного насоса нескладно:
Важливо правильно вибрати насос для водоспаду.
Підбирати насос потрібно за кількома основними параметрами: напір ( м), продуктивність ( л/год), споживана потужність (Вт).
Напір - висота, на яку насос здатний підняти воду. Напір побічно виражає тиск, який може забезпечити насос. Це теоретична сила насоса. Рельная висота водяного струменя буде на 30 - 50 % нижче ( із-за втрати напору на горизонтальних ділянках та замулювання трубопроводів). Якщо ви споруджуєте струмок, ці втрати напору необхідно враховувати.
Продуктивність - об'єм води, що перекачується насосом за одиницю часу.
Для того, що б підібрати насос для водоспаду, необхідно врахувати висоту водоспаду ( від рівня води в ставку до точки витоку ) і ширину потоку води.
Очень часто покупатели делают ошибку, подбирая насос по напору. Если в характеристике насоса написана высота подъема воды 3 м, то ошибочно считать, что такой насос подойдет для водопада высотой 3м.
Насос необходимо выбирать исходя из того, что на каждый сантиметр ширины вашего ручья или водопада, необходимо обеспечить поток примерно 100 л/ч. Этот результат должен соотноситься с разницей высот между уровнем воды и точкой вытекания.
Наша таблица по выбору насоса для водопада позволяет рассчитать необходимую производительность, исходя из высоты водопада и ширины потока воды.
Як замінити мебрану в аераторі для ставка ?
У цьому відео показано, як замінити мебрану в аэраторах випускаються компанією "Неіѕѕпег"
Як побудувати ставок з плівки?
Будівництво ставка із плівки.
1. Визначтеся з місцем розташування, формою і розміром ставка. Відзначте шлангом або шнуром форму майбутнього водоймища і починайте копати котлован. Схили між окремими зонами ставка не повинні перевищувати 30-35 градусів залежно від складу грунту. Заздалегідь продумайте розташування джерел електроживлення для обладнання.
2. Обов'язково сформуйте багаторівневі тераси. Визначте зону мілководдя. Пам'ятайте, що прибережним рослинам необхідна глибина 10-20 см, водяним ліліям 50-100 см, а рибам 80 - 120 див. Залиште місце для закріплення плівки по береговій лінії. Підберіть фільтри та насоси, а так само продумайте де їх розмістити.3. Приберіть камені і коріння дерев з поверхні створеного котловану, висипте на дно шар піску, укладіть спеціальний геотекстиль. Вириту землю, рекомендуємо використовувати для створення водоспаду.4.Тепер акуратно розкривайте плівку. Розпряміть її на дні. Укладайте плівку, щільно притискуючи її до всіх вигинів котловану.
5.Починайте повільно заливати Ваш ставок водою до рівня заболоченій зони. При цьому важливо розправляти залишилися на плівці зморшки. Оскільки під вагою води еластичне покриття ще буде якийсь час просідати, оформлення берегів відкладіть на день-другий.
6.Останній етап декорування Вашого ставка. Берегову лінію прикрасьте прибережними рослинами. Розставте ємності з водними рослинами на терасах і на дні. Оформіть ставок у відповідності зі стилістикою Вашого саду і будинку. Підключіть насос для ставка, фільтр для ставка і освітлення для водойми. Ви так само можете вибрати декор для ставка, який додасть Вашому водойми індивідуальність.
Створення декоративного або плавального ставка з плівки описано так само в нашій статті "Ставок своїми руками".
Як склеїти ставкову плівку?
Як склеїти ставкову плівку?
Часто при створенні ставка необхідно склеїти ставкову плівку. Ставкову плівку ПВХ можна склеїти спеціальним клеєм для прудовjq плівок від компанії Heissner
Дотримуючись наших вказівок, ви якісно і надійно зможете це зробити.
- Укладіть смуги плівки для склеювання поруч один з одним на чистому і сухому підставі.
- Затем очистите участки пленки, подлежащие склеиванию, лигроином для химочистки и оставьте полосы, чтобы они в достаточной мере проветрились. Участки для склеивания должны быть чистыми и сухими и располагаться друг над другом .
- Внимание: склеивание ПВХ требует 5 см нахлёста; каучуковая пленка - 15 см нахлёста.
- Затем равномерно намажьте находящие друг на друга части пленки для пруда (обе части пленки) тонким слоем клея. После нанесения клея немедленно снова уложите полосы пленки друг на друга.
- Затем прочно придавите их друг к другу. Лучше всего оставить пленку под грузом примерно на 20-30 минут (кирпич, мешок с песком и т.п.). Помните о том, что клея не должно быть слишком много. Выступающий клей немедленно вытереть льняной тряпкой.
- Склеенная пленка должна полежать спокойно 24 часа и потом ее можно укладывать для садового пруда. Рабочая температура мин. 15°C, хранение при 18-30°C.
Важные указания: Содержит 85 % метилэтилкетона в качестве растворителя. Емкость хранить закрытой в прохладном месте. При применении возможно образование взрывоопасной,
легко займистою суміші пари і повітря.
Не наближати до джерел вогню – не курити. Не вдихати. Використовувати клей тільки в добре
провітрюваних місцях. Подразнює очі і органи дихання. Не давати дітям.
На цій сторінці зібрані часто задаються.
Для відповіді на питання яке Вас цікавить клікніть на нього: