Проектування і будівництво ставка для купання
Будівництво ставка для купання у власному саду - одна з найскладніших завдань. Тому спочатку потрібно ретельне планування. Вам, перш за все, необхідно визначитися і відповісти собі на наступні питання:
1. - Що я хочу: плавальний басейн, плавальний ставок ?
2. - Яке місце і який розмір я можу виділити на ділянці для зон регенерації і купання?
3. – Ставок буде з рибою або без риби?
4. – Яку систему фільтрації слід використовувати?
При відповіді на перше питання «плавальний басейн або плавальний ставок?»
необхідно зрозуміти відмінність плавального басейну від плавального ставка, порівняти переваги і недоліки.
Порівняно з басейном, ставок для плавання гармонійно вписується в загальний ландшафт і є природним елементом Вашого саду ( приклади штучних водойм ) В плательном ставку не використовується хлор, вода очищається з допомогою фільтрувальних систем з механічної та біологічної очистки, а ідеальних умовах, досить великої кількості ставкових рослин (регенераційної зони).
Вода в плавательном пруду никогда не будет такой прозрачной, как в бассейне с современной технологией фильтрации. Естественный пруд для плавания рано или поздно будет заселен различными животными, такими как лягушки, или тритоны. Если вы этого не хотите, выбирайте обычный бассейн с хлором. Но если Вам милее и ближе естественный водоем, Ваше собственное озеро, то тогда плавательный пруд Вам точно подойдет.
Якщо екосистема штучного плавального водойми працює добре, то проблем з цвітінням води і появою в ставку слизових водоростей не буде. Незначна кількість дрібних водоростей і інші зважені частинки рослинного походження можуть з'явитися в природному ставок , але з ними успішно впораються ставкові фільтри в комплекті з ультрафіолетовими лампами. Вибираючи плавальний ставок, Ви отримуєте можливість купання в живій воді. Ви отримуєте водний сад, який прикрашає Вашу територію. Ви економите значну частину витрат на технічне обслуговування.
Правильне розташування ставка для купання, зона купання і зона регенерації.
Вибір місця для плавального ставка дуже важливий. Сприятливо більш тінисте місце , захищене від сильного сонячного світла. Занадто багато сонця шкодить більшості ставкових рослин і викликає інтенсивне цвітіння води, особливо у весняний період.
Слід уникати розташування вашого водоймища або природного басейну занадто близько до листяним деревам. Забруднення води мертвими частинами рослин, такими як листя, значно збільшує кількість поживних речовин в ставку, що так само призводить до цвітіння водоростей.
Порада : ідеально підійдуть тіні через вічнозелену огорожа та / або стіну будинку .
Размер плавательного пруда вытекает из различных зон водоема. Зона для купания , размер которой соответствует вашим пожеланиям, должна учесть и зону регенерации. Размер регенерационной зоны должен составлять не 50% от зоны купания. Для поддержания эко баланса в садовом пруду или естественном бассейне, необходимо создавать пруд размером не менее 35–60 м² .
Минимальную глубину зоны для купания следует планировать в размере 150 см . Остальные участки могут стать более плоскими. Если в пруду планируется рыба, то для ее зимовки необходима глубина не менее 100 см .
Після визначення місця для водойми та його планування, можна переходити до створення котловану.
Покрокова інструкція створення плавального ставка з плівки.
Стаття "Ставок своїми руками"
- Освітлення для водойми. Світильники для ставка.За функціональним призначенням світильники для водойм розділені на дві основні групи: підводні світильники, надводні світильники. Світильники для водойм повинні не тільки створювати гарний світловий ефект, але і мати високий ступінь надійності, працювати від джерел живлення з низькою напругою (12-24 В).Повна версія статті
- Фільтраційні системи для водойм - гарантія чистої води.Тільки доглянута водойма може стати прикрасою саду. Щоб вода завжди залишалася прозорою, штучний ставок потрібно обладнати системою фільтрації. Більшість ставкових фільтрів має два способи очищення: механічний і біологічний.Повна версія статті