Рослинні зони в штучному водоймищі. Вибір рослин для ставка.
Водні рослини - чудова прикраса будь-якого штучного водоймища. Але крім краси, водні рослини допомагають підтримувати в ставку необхідний екологічний баланс. Їх природна система «фільтрації» запобігає появі бур'янів ( нитчастих водоростей) та цвітінню води.
Щоб водні рослини почували себе добре, їх садять точно на ту глибину, для якої вони призначені. Тільки правильне озеленення надасть водоймі виняткову красу.
Ще при будівництві водойми необхідно закласти різнорівневе дно. Садові ставки з різними рівнями глибини, дають великі можливості для створення різноманітного рослинного світу.
Умовно розрізняють п'ять різних ділянок водного саду: глибоководдя, мілководдя, болітце, волога зона і сухий берег водойми ( див. зображення вище).
Звичайно, провести чітку межу між цими ділянками неможливо, так як багато рослин легко пристосовуються до життя, як на мілководді, так і в болоті. Але є такі, як наприклад, латаття, яким залежно від сорту, потрібна певна глибина.
Глибоководна зона - місце проживання рослин з плаваючими листками. Зона глибоководдя починається приблизно з 40сантиметрового шару води. Що б ставок взимку не промерзав до дна, ця зона повинна бути не менше 80см глибиною. Глибоководна зона – це царство латаття. Ці величні королеви водойм, в залежності від сорту, можуть виростати на глибині від 40 до 100 см. Латаття висаджують не в грунт, а в спеціальні пластикові корзини, і опускають на дно. Детальніше про латаття в окремій статті на нашому сайті.
Іншу групу рослин глибоководної зони складають рослини, що вільно плавають у товщі води. До них відноситься кушир (Ceratophyllum), болотник або водяна зірочка (Callitriche). Вони поглинають поживні речовини всією поверхнею безпосередньо зі ставкової води, тому коріння у багатьох з них розвинені слабко або навіть відсутні.
Вільно плаваючі рослини-гидатофиты, не потребують грунті фото:
(Ceratophyllum demersum)
Бескорневое підводне рослина, обогощающее воду киснем.
Укриття для водних тварин.
Листки зібрані в розетку, сидячі, бархатисті, світло-зеленого кольору. Живе тільки в теплому водоймі. Краще всього виглядає в невеликих ставках.
Глибоководні рослини-гидатофиты, що ростуть у грунті:
Латаття,або Німфея (лат. Nymphaéa), сорт "Глоріоза". Діаметр квітки 18см.
Забарвлення світло карміново-червоний. Форма квітки чашоподібна.
Кубушка жовта.
Núphar lútea.Світло-зелені листки, що плавають на поверхні води.Квіти жовті.Придатна для великих водойм.
Листочки водного маку мають два різновиди: підводну і плаваючу. Квіти маку кремо-жовті, в діаметрі до семи сантиметрів.
Зона мілководдя. Сама назва говорить про те, що глибина на цій ділянці не велика, приблизно 10-40 див. Як і природі, мілководдя, являють собою переходи від глибокої води до болотцу. Рослини цієї зони відрізняються сильним ростом.Такі рослини, як очерет, ситник, рогіз широколистий можна зустріти майже на кожному природному водоймищі. Высыживать їх у штучні садові ставки не рекомендується, так як ці рослини агресивно разростаются. У садових ставках краще використати їх декоративні карликові форми, сорти, які сильно не разростаюся , наприклад рогіз "Typha міпіма" або аір "Acjrus calamus". Якщо ви все ж захочете посадити рослини з природної водойми, садіть їх у закритих контейнерах, що не дасть їм можливості безконтрольно розмножуватися і витісняти інші рослини. Докладніше у нашій статті "Водні рослини для ставка. Найкращі рослини для мілководдя" .
з трьома пелюстками і трьома чашолистками.
Зона болітця. Зона болітця характеризується вагається рівнем води. У цій зоні приживаються рослини, корені яких знаходяться в постійно яка підтоплюється ґрунті. Грунт у зоні заболочення, як правило насичена водою, а часом може перебувати під водою. Рослини, які виживають на такій ділянці саду, навчилися пристосовуватися до різного рівня води. Болотні рослини здатні переносити довгі періоди затоплення і короткі - посухи, і при цьому розкішно цвісти.В болотце можна посадити багато квітучих рослин.
Сaltha palustris. Багаторічна рослина, що утворюють кущики висотою до 40см.
Цвіте у квітні-травні. Існують світло-жовті і білі різновиди.
Волога зона. Ділянки між зоною болітця і іншою частиною саду називають вологою галявиною. Від болітця вона відрізняється тим, що грунт тут не насыщенв водою. У вологому грунті ростуть багато рослини. Цю ділянку можна організувати так, щоб протягом усього сезону не припинялося цвітіння.
Квітки - ніжно-блакитні, діаметром до 1,2 см
Берег водойми. На березі штучного садового водоймища можна посадити будь-які садові рослини. Плівкова гідроізоляція ставка призначена для того, щоб волога не впливала на якість берегової грунту. Тому дерева, чагарники і багаторічні трави ви можете вибрати за своїм задумом і смаку.
- Освітлення для водойми. Світильники для ставка.За функціональним призначенням світильники для водойм розділені на дві основні групи: підводні світильники, надводні світильники. Світильники для водойм повинні не тільки створювати гарний світловий ефект, але і мати високий ступінь надійності, працювати від джерел живлення з низькою напругою (12-24 В).Повна версія статті
- Фільтраційні системи для водойм - гарантія чистої води.Тільки доглянута водойма може стати прикрасою саду. Щоб вода завжди залишалася прозорою, штучний ставок потрібно обладнати системою фільтрації. Більшість ставкових фільтрів має два способи очищення: механічний і біологічний.Повна версія статті