Надихаючі ідеї Сходу у ландшафтному дизайні. Японський та китайський куточок у вашому саду.

Ландшафтний дизайн у східному стилі формувався під впливом трьох релігій:
даосизм, буддизм, синтоїзм.
Перші дві прийшли з Китаю, а третя зародилася в Японії.
Японський ландшафтний дизайн багато чого запозичив у китайського, тому обидва стилі нерідко плутають. Але в японському садовому ландшафті набагато менше фарб, квітучих рослин, декоративних об'єктів, простіші форми та образи.
Японський сад більш однорідний, незважаючи на садові огорожі та хвіртки. Китайський сад містить набагато більше архітектурних елементів, ніж Японський сад. Відмінною особливістю є форма дахів будівель – вона наче кинута вгору.
Для китайських садів характерні невеликі озера з високими арковими містками, павільйони з черепичними дахами як у пагод, композиції з природного каменю.
І Китайський сад, і японський сад базуються на чотирьох основних принципах: гармонія, природність, асиметрія, символізм. Характерними елементами цих стилів є каміння, вода та рослини, що гармонійно та максимально природно доповнюються малими архітектурними формами. На відміну від західного стилю, де прийнято застосовувати квітучі клумби, у китайських та японських садах акцент робиться на властивий східній культурі символізм.
Щоб надати своєму європейському саду східний колорит, зовсім не обов’язково переробляти його цілком, буде достатньо передбачити окремі зони, в яких відобразити деякі елементи східної екзотики.
Відокремити таку зону можна бамбуковим екраном.
Це може бути невелика ділянка відділена камінням, або водою.
Важливим компонентом східного ландшафтного дизайну є каміння.
Камені може розташовуватись поодиноко, або групами, імітуючи природну асиметрію.
Дуже популярні лави для медитації. На них комфортно відпочивати та розмірковувати у будь-який час доби. Особливе освітлення у вигляді китайських ліхтарів надає усамітнення і наближає сад до ідеалу, прийнятого на Сході. Зелень завершує це враження, відтіняючи каміння та роблячи композицію більш природною.
Вважається, що піраміди з каміння – стародавній символ, який впливає на енергетику навколишнього світу. У фен-шуї піраміда вважається однією з найсильніших фігур.
Таку пірамідку з каміння можна викласти самому, або купити вже готову.
В японських садах прийнято використовувати п'ять елементів : вогонь (кам'яні ліхтарі, яскраві клени), земля, вода, дерево ( бамбукові деталі, місток) та метал (пергола). Їх наявність показує "велике в малому і мале у великому", "повноту в порожнечі і порожнечу в повноті". На невеликій ділянці саду, ці елементи можна гармонійно вписати в наш місцевий природній ландшафт.
Особливе місце в японському та китайському садах приділяється чарівним ліхтарикам. У наших садах світильники використовуються як елементи освітлення та прикраси саду, в Японії вони мають важливе символічне значення. Про стилі та значення чудових японських ліхтарів у наступній статті.
- Ставок біля будинку: оазис затишку та гармонії на вашій ділянціВи мрієте про власний куточок природи, наповнений тишею і красою? Ставок біля будинку — це ідеальне рішення для створення відокремленого простору, де можна відпочивати, насолоджуватися атмосферою та проводити час із близькими.Повна версія статті
- Чарівність плаваючого острівця з лотосами та жабкамиПлаваючі острівець з лотосами і жабками - це не просто елемент декору, але і спосіб перетворити ваш сад, надаючи йому унікальний стиль і атмосферу затишку. Створіть простір для відпочинку та медитації, де кожна деталь радуватиме око та заспокоюватиме душу.Повна версія статті